Yavaş kapanan çekmece rayları nasıl takılır

Mutfakta depolama alanını artıracak şeylerden biri de yavaş kapanan çekmece raylarıdır. Bu nedenle, herhangi bir eve harika bir katkı olacağından, yavaş kapanan çekmece rayları nasıl takılacağını bilmek istiyoruz. Endişelenmeyin çünkü eğer iyi bir Kendin Yap insanıysanız yapmanız gereken tüm adımları not ettik. Elbette bu işi yapabilmek için doğru malzemelere ihtiyacınız olacak. Atmanız gereken adımlar şunlardır:

Kaldır ve sil

Yapmanız gereken ilk şey, çekmecenin içindeki tüm eşyaları çıkarıp, hatırlayacağınız bir yerde saklamak olacaktır. Sonuçta, tüm bunları zaten oldukları yere geri koyacaksınız. Ayrıca çoğu çekmeceyi çıkardığınız anda çıkacağı için çekmeceyi de çıkarmalısınız. Değilse, bu şeylerin nasıl yapıldığının hakkını verecek bir yerde bir vidayı çıkarmalısınız. Aslında çekmecenin uzunluğunu bilmeniz gerekecek, bu yüzden bunu bir mezura kullanarak ölçün ve yazın. Belli ki biraz sonra kullanacaksınız ama şimdilik telefonunuza veya not defterinize alın. Slaytların da gitmesi gerekecek, bu yüzden bunları mümkün olan en kısa sürede çıkarmak için bir tornavida kullanın. Saat yönünde çıkarılmazsa tersten yapın.

Rayları monte edin

Bu, çekmece rayları tam oturduğundan emin olmanız gereken kısımdır. Bu nedenle koyacağınız yerleri kalemle işaretlemenizde fayda var. Daha sonra, biraz sonra devreye girecek çivileri nereye vidalayacağınızı bilmek için birkaç delik açın. Bunlar devreye girdiğinde, biraz kendinden geçmiş olacağını biliyorsun. Evet, işte tornavidayı kullanmanın ve yeni yavaş kapanan çekmece kızaklarını çekmeceye yerleştirmenin zorlu kısmı geliyor.

Slayt parçalarını ayarlama

Bunları çekmecelerinize koymak düşündüğünüzden çok daha zor. Noktayı kalemle işaretlemeniz ve ardından oradan ne olacağını görmeniz gerekecek. Hizalama buradaki sırdır, çünkü alttakilerin alt dolapla aynı hizada olması gerekir. Bir terazi kullanıp beklediğinize uygun olduğundan emin olduktan sonra çerçeveler düzleştirilebilir. Hatırlarsanız çerçevelerin yerleştirildiği yerleri işaretlemiştiniz. Burası delikleri hazırlayacağınız yer, biraz dikkatli olsanız ve gözlük kullansanız iyi olur, aksi takdirde bazı toz parçacıkları gözünüze uçabilir. Bu, yeni çerçeve parçalarını bir tornavidayla vidalayarak yerleştirebileceğiniz zamandır. Nasıl dayanacağından emin olduğunuzda çekmeceyi geri koyabilirsiniz. Elbette bu, oraya koyduğunuz her şeyi geri koymanızı çok hızlı hale getirecektir.

Yavaş kapanan çekmece sürgülerini nereden alacağınızı düşündüğünüzde artık endişelenmeyin çünkü bunlardan çok sayıda var. Aslında ek bir ücret karşılığında sizin için kurulumunu yapabiliriz. Tüm süreç boyunca herhangi bir zorlukla karşılaşmanızı istemeyiz. Tecrübemiz sayesinde en son isteyeceğimiz şey sizi bekletmek olduğundan slaytları hızlı bir şekilde kurabiliyoruz. Tüm bunların hemen mevcut olduğundan emin olduğumuz için bizden sipariş vermeniz de kolay olacaktır. Geniş mutfak ürünlerimizle ilgili sorularınız varsa bir telefon veya e-posta uzağınızdayız. Mutfağınızın genel görünümünü iyileştirmenize yardımcı olmaktan başka bir şey istemiyoruz. Geçtiğimiz birkaç yılda çok sayıda olumlu geri bildirim almamızın iyi bir nedeni var.

Online Marangoz page

İstanbul Anadolu Yakası Mobilya Tamir Bakım Montaj Servisi