Kapanmayan bir kapı, özellikle evde yaşayanlar için evin içinde büyük bir sorun teşkil edebilir:

Kapanmayan bir kapı nasıl düzeltilir

Kapanmayan kapı giriş kapısı ise bu bir güvenlik sorunu anlamına gelir ; ancak kapanmayan kapı banyo veya yatak odası gibi evin içindeki bir kapıysa, bu bir mahremiyet sorunu anlamına gelebilir. Her iki durumda da kapı arızasının ve dolayısıyla ortaya çıkan problemin çözüme kavuşturulması için acilen harekete geçilmesi gerekmektedir. Peki kapanmayan bir kapı nasıl düzeltilir? Bu arızanın nedenlerine odaklanacağımız ve bu tür onarımlar için kiminle iletişime geçeceğimizi anlayacağımız bu yazının iki paragrafında birlikte öğreneceğiz.

Bir kapının kapanmamasının en yaygın nedenleri

kapı onarımına geçmeden önce kapanmayan bir kapının altında yatan nedeni anlamak gerekir. Bu başarısızlığın nedenleri çok ve farklı olabilir: en yaygın olanları birlikte keşfedelim.

  • Bir kapının zor kapanması ahşabın deformasyonundan kaynaklanabilir, çünkü çoğu zaman, özellikle yüksek nem oranına sahip yerlerde, ahşap şişme eğilimi gösterir ve bu şişme, söz konusu kapının kapatılmasını zorlaştırabilir. Bu durumda kapının tamamen değiştirilmesi düşünülmelidir.
  • Ayrıca dış kilitte bulunan vidaların zamanla gevşemesi nedeniyle kapı kapanmayabilir. Bu durumda her şeyin orijinal durumuna dönmesi için vidaların sıkılması yeterli olabilir.
  • Ancak diğer zamanlarda, yüzeydeki bir düzensizlik nedeniyle bir kapının kapatılması zor veya imkansız olabilir. Düzensizlik kapının herhangi bir yerinde bulunabilir ve bu nedenle bu hatanın sorumlusunu bulmak için kapının tüm elemanlarını detaylı bir şekilde incelemek gerekir.

Kapanmayan bir kapıyı tamir etmek için kiminle iletişime geçmelisiniz?

Kapanmayan bir kapıyı onarmak için iki seçenek vardır: bunu kendiniz yapın veya bir marangoz ustasına başvurun.

  • İlk seçenek genellikle önerilmez, özellikle de sektörde yeterince yetkin değilseniz ve eğitimli değilseniz: aslında risk, sorunu hiçbir şekilde çözemeden kapıya daha fazla zarar vermektir.
  • Öte yandan, bir marangoz ustası kapı onarım servisi için de iletişime geçilebilir ) bu tür bir müdahale için gerekli tüm beceriye , deneyime ve hazırlığa sahip olmasının yanı sıra, gerekli tüm araçları da emrinde bulundurur. Bu tür onarımları gerçekleştirin.

Bu nedenle, en iyi seçeneğin, hatayı en iyi şekilde ve en kısa sürede çözebilecek bir Marangoz Ustası, yani sektördeki bir profesyonelle iletişime geçmek olduğunu söylemeye gerek yok: işin içinde olanlara güvenerek. Ticaret asla yanlış değildir ve kapanmayan bir kapının tamir edilmesi durumu da bunun kanıtıdır.

5/5 - (4 votes)

İstanbul Anadolu Yakası Mobilya Tamir Bakım Montaj Servisi