Alttan montajlı çekmece kızakları nasıl takılır?

Alt destek günümüzde meşhur çekmece ray türüdür. Şehirdeki insanlar bunu çeşitli nedenlerden dolayı tercih ediyor. Bu nedenle kurulum bazı adımların dikkatli ve doğru bir şekilde takip edilmesini gerektirir. “Alttan montajlı çekmece rayları nasıl takılır?” sorunuza yanıt veren aşağıdaki yazımıza mutlaka göz atmalısınız. bununla ilgili bazı nedenleri ve soruları içerir. O halde sebeple başlayalım ve doğrudan bir sonraki kurulum sürecine geçelim.

Alttan Montajlı Çekmece Slaytlarını Seçme Nedenleri.

Montaj tabanı, her iki taraftan ⅛ inç çıkararak, çekmece açıklığının tam genişliği boyunca çekmeceler oluşturmanıza olanak tanır. Diğer raylara göre daha fazla depolama alanı sunar.

Dolayısıyla çekmece üzerinde tek kızak kullandığınızda, iki kızakla ağırlık taşıma kapasitesini aynı çekmecenin yaklaşık yarısına kadar düşürebilirsiniz. Montaj vidalarını tutmak için çekmecenin altını 1/2 inç kalınlığında yapmanız gerekecektir. Veya daha ince altlıklar kullanıyorsanız birinci slaytta bir ara parçası da ekleyebilirsiniz. Çoğu alt montaj kaydırıcısı ⅜” inç kalınlığındadır ancak montaj için çekmecenin alt kısmının 5/16″ altında kalır.

“Destek altına çekmece kızaklarının nasıl takılacağı” konusundaki genel fikir konusunda netseniz, izlenecek prosedürle başlayalım:

Gerekli araçlar ve izlenecek adımlar

Testere, şerit metre, koruyucu gözlük, kurşun kalem, tornavida/matkap, vidalar, kare kare, keski, terazi

Adım 1 – Ekle

Kılavuzu çekmecenin ön kısmına bitişik olarak hizalayın ve iç çekmecelerin genişliğine göre konumlandırın. Diyelim ki çekmecelerinizin bir ön yüzü var, çekmece kutusunu kesiyor ve daha sonra sürgü çekmece kutularının ön yüzüne bitişik oluyor.

Çekmecenin alt ucunun derinliğine kadar her iki tarafta en az ⅛ inç genişliğinde bir slayt çentiği kesin. Keskiyi kullanarak atıkları çıkarın.

Üç bölümlü bilyeli çekmece kızaklarını ortalayın  ve arka ve ön taraftaki vidalarla sabitleyin.

Bir vida, slayttın ön kısmını tuttuğunda, slayttın ortalanmış ve paralel olduğundan emin olmak için çekmecelerin yanından bir mezura kullanarak ölçün.

Adım 2: Kabin desteğini takın

Sürgüyü ön çerçeveye takmayı deneyin ve bir vida kullanarak sabitleyin.   Çekmeceleri yerleştirmek için öncelikle kızağı vidalamak üzere montaj bloğunu ön çerçevenin iç kısmına 3/4 inç kalınlığında sabitlemeniz gerekir. Şimdi sürgüyü yüz çerçevesinin ön tarafından 1/32 inç geriye monte edin. Yukarıdaki yapıyı göz ardı etmek için vidayı hafifçe eğmeniz gerekir.

Rayı bir montaj braketi kullanarak kabinin arka ucuna takın. Yüz çerçevesine kare olduğundan emin olun.

Çekmece desteği için vida ekleyebilirsiniz ya da çekmecenin alt kısmındaki kenarların geçeceği çerçeveye kızak da kullanabilirsiniz.

Kaydırma paneli

Çekmecenin tek ray üzerinde sallanmasını önlemeye yardımcı olarak çekmecenin sorunsuz çalışmasını sağlar.

Alttan montajlı çekmece rayı hakkında sık sorulan bazı sorular

İşte çoğu insanı ilgilendiren sorular:

Alttan montajlı makaralı çekmece rayları olarak bilinenler nelerdir?

Alttan montajlı makaralı çekmece rayı montaj yüzeyi altta bulunur. Ama evet, kaydıraklar olarak da meşhur olanlara yine de göz atabilirsiniz.

çekmece raylarının kurulumu kolay mı?

Hepimiz, düzeneğin altındaki çekmece rayları tamamen gizlendiğini, hiçbir büyük metalin ahşap çekmecelerin görünümünü bozmadığını biliyoruz. Yani evet, adım adım kılavuzu kullanarak çekmece rayları altına monte etmek kolaydır.

Yan montajlı çekmece rayı ile alttan montajlı çekmece rayı arasında herhangi bir fark var mı?

Temel fark hijyendir. Tezgah altı çekmeceler yan çekmeceler gibi toz toplamaz. Çekmece, yatakların kir, toz ve pisliğe maruz kalacağı yan desteklerle istenildiği zaman açılabilir. Daha az sıhhi tesisatla kirli, daha az verimli bir yan montajla sonuçlanır.

Sarmak

Alttan montajlı çekmece rayları nasıl takılacağını bilmiyorsanız yukarıda sizin için bir kılavuz bulunmaktadır. Biraz zaman kazanın ve anlamak için dikkatlice okuyun.

Online Marangoz page

İstanbul Anadolu Yakası Mobilya Tamir Bakım Montaj Servisi