Menteşeler Nelerdir?

Menteşeler (aynı zamanda menteşeler olarak da bilinir), menteşenin konumunu gizlemek için dolap kapısının içine aynı hizada yerleştirilen menteşelerdir. İnsanlar mutfak dolabının görünümü için pürüzsüz bir yüzey sağlayabildikleri için menteşeleri kullanmayı severler. Çeşitli görünüm ve kullanımlara sahip birçok farklı türde menteşe vardır.

Menteşelerin Avantajları

Dolaplarda kullanıldığında menteşelerin birçok avantajı bulunmaktadır. Tamamen estetik değerlerinin yanı sıra asıl faydaları, menteşenin ayar vidalarını çevirerek dolap kapısının konumunu ayarlamanın kolay olmasıdır. Genellikle giriş kapıları, iç kapılar, dolaplar ve mobilyalar için kullanılırlar. Bu tür menteşeler hemen hemen her evde kullanılmaktadır. menteşelerin önemli avantajları aşağıdaki gibidir.

  • Görünmez

menteşe, adından da anlaşılacağı gibi “görünmez” olacak kadar mükemmel bir tasarıma sahiptir. Dolabı kapattığınızda menteşeyi hiç görmezsiniz. Menteşe tamamen gizlidir ve dolabın dışına açıkta kalmaz, bu da oksidiyonu önler ve tozu dışarıda tutar.

  • Kendiliğinden kapanan

Profesyonel menteşe satıcıları veya toptancılar, menteşeyi seçerken menteşenin kuvvet yapısını da dikkate alacaktır. Bu açıdan bakıldığında dolap kapısı menteşeleri iki yaygın tipe ayrılabilir: tek yönlü ve iki yönlü. Kapı belirli bir açıya kadar itildiğinde hiçbir ekstra çaba gerektirmeden kendiliğinden kapanırlar. Bu menteşelerin takılmadığı bazı dolap kapakları tamamen kapanmaz ve kapalı kalmaz.

  • Ayarlanabilir

Dolap menteşelerini ayarlamanın üç yolu vardır: yan yana ayarlama, yukarı ve aşağı ayarlama ve içeri ve dışarı ayarlama. Daha fazla bilgi edinmek için lütfen kendiliğinden kapanan dolap menteşelerinin nasıl ayarlanacağına ilişkin kılavuza bakın .

  • Sessiz

Menteşelerin de pek çok yerde kullanılabilmektedir. Sadece kendi kendine kapanma değil, aynı zamanda yavaş kapanma da olabilir. Tipini ayırt etmemizin yolu menteşenin hidrolik mekanizma ile donatılıp donatılmadığına bakmaktır. Hidrolik gizli menteşeler kapıların sessizce kapanmasını ve çarpmanın önlenmesini sağlar. Yeni doğmuş çocukların olduğu evlerde faydalı ve gereklidir.

  • Yüklemek ve kaldırmak kolay

Menteşelerin kurulumu kolay mıdır? Gizli menteşeyi nasıl ayarlarsınız? bir menteşe nasıl takılır ? Elinizde tornavida olduğu sürece hepsini çözebilirsiniz. Sonuçta gelişmiş ülkelerde profesyonel bir usta size çok pahalıya mal olacak.

Menteşeler Nerelerde Kullanılır?

Yukarıda bahsedildiği gibi gizli bir menteşe kendisini oksidiyona ve toza karşı etkili bir şekilde önleyebilir. Dolaplarınızın temiz görünmesini istiyorsanız gizli menteşeleri tercih edin, temizlikte zamandan büyük oranda tasarruf edin. mutfak ve banyolarda çerçevesiz veya aynalı dolaplarda menteşeler daha çok tercih ediliyor. Ancak fiyat konusunda çok endişeleniyorsanız o zaman sizin için ideal bir seçenek olmayabilir. Geleneksel menteşelerden daha yüksek bir fiyata satılmaktadır.

Tabii tedarikçi iseniz o zaman fiyat menteşelerin dezavantajı değildir.. Satın alma hacminiz ne kadar fazla olursa, alabileceğiniz fiyat o kadar ucuz olur.

Ayrıca yeni doğmuş bebekli bir ev için mükemmel bir seçimdir. menteşelerin hidrolik mekanizma ile monte edilmesi, ev içi gürültünün azaltılmasına yardımcı olur ve daha sessiz bir yaşam ortamı sağlar.

Menteşe Fiyatları

menteşeler geniş bir fiyat aralığına sahiptir ve markadan markaya farklılık göstermektedir. Ancak menteşe fiyatı büyük ölçüde malzemesine ve yapısına bağlıdır. satışlarına bakılırsa, menteşeler ev ihtiyaçları arasında oldukça yüksek talep görüyor.

5/5 - (3 votes)

İstanbul Anadolu Yakası Mobilya Tamir Bakım Montaj Servisi