Çekmece Rayları Nasıl Onarılır

Çekmece kızaklarının takılması bir tornavida, ahşap tutkalı, tahta kibrit, çekiç, pense ve diğer eşyaları gerektirir. Çeşitli problemler çekmece raylarının arızalanmasına neden olabilir. Çekmece rayları sıkışmasının nedenini belirleyerek başlayın, ardından doğru düzeltmeyi uygulayın. Yağlama eksikliği bunların arızalanmasına neden olabilir. Bükülmüş rayları için bunları güçlendirmek, onları değiştirme zorunluluğundan kaçınmanın harika bir yolu olabilir. Çekmece raylarını sabitlemek evde yapılabilecek kolay bir iştir. İzlenecek ve düzeltilecek hızlı adımlardan bazıları şunlardır:

Çekmeceyi boşalt

Çekmece raylarının sorununuzu çözmenin ilk adımı çekmecedeki eşyaları çıkarmaktır. Çekmecede hâlâ eşyalar varken çekmece rayı tamir edilmeyecektir; hasar görebilirler. Onarım işlemi başlamadan önce başka bir çekmece arayın veya eşyaları rafa yerleştirin. Eşyaları çıkardıktan sonra çekmece sürgüsünde düzeltilmesi gerekebilecek herhangi bir sorun olup olmadığını inceleyin. Yapıştığı alanları görmek için çekmece sürgüsünü yavaşça çekin. Çözmek için sorunu tanımlayın. Hassas nesneleri dikkatli bir şekilde tutun.

Çekmece Rayları

Çekmece kızaklarını inceledikten sonra, rayda hasar olduğuna veya eğildiği yerlere dair görünür bir işaret olmayabilir. Belki yüzeyler fazla düzdür ve sürtünmenin artmasına neden olarak kılavuzların açılmasını engeller. Kolay açılmasını sağlamak için yüzeylere temiz tutun. Yüzeylere çekmeceyi bozmayacak bir yağlayıcı arayın. Bazı çekmecelerden garip sesler çıkmış olabilir ve bu da onları tamir etmeye karar vermenize neden olabilir. Doğru yağlayıcının uygulandığından emin olun; bu, evinizdeki aşırı gürültü sorunlarını çözecektir.

Vidaları sıkıştırın

Belki vidalar gevşektir ve çekmecelerin yüzeylere yapışmasına neden olur. Çekmece rayları ile dolap arasındaki bağlantı noktalarına yapıştırıcı sürün. Çekmece kızaklarının, birleşim yerleri boyunca hareket ederken tuhaf seslere veya sıkışmalara yol açabilecek titreşimlere maruz kalmaması için güvenli bir şekilde sabitlenmesi gerekir. Yapıştırıcıyı yerel hırdavatçıdan alabilir veya internetten sipariş edebilirsiniz. Vidaların yeterince sıkıldığından emin olun. Fazlası ahşabın çatlamasına yol açabilir.

Çekmece raylarını temizleyin

Çekmece rayları üzerinde kir ve toz birikmesi, çekmecelerin açılıp kapanmasını zorlaştırabilir. Bir bez veya fırça uygulayarak kiri temizleyin. çekmece rayları çekmece kızaklarının serbest hareket etmesini sağlar ve çekmecelerin açılıp kapanmasını kolaylaştırır. Yüzeyleri temiz tutmak için az miktarda ev temizleyicisi uygulayın.

Çekmece makaralarını inceleyin

Silindirler hasar görmüş olabilir, bu da açma ve kapamada zorluklara neden olabilir. Çekmece makaralarında hasar olup olmadığını kontrol edin. Bazı durumlarda çalışabilmeleri için yağlamaya ihtiyaç duyabilirler. Silindirlerin iyi durumda olduğundan emin olun. Bir seçenek sipariş vermek ve yakındaki mağazalardan yeni makaralar almak olabilir. raylar sistemin sorunsuz bir şekilde açılmasına yardımcı olacaktır.

Çekmece Raylarını Yeniden Takın

Montaj dikkatli bir şekilde birbirine vidalandıktan ve sorunlar çözüldükten sonra son adım, çalışmaya devam etmeleri için ev açıcıların geri gönderilmesidir. Bunları geri döndürmek basittir; çekmeceyi rayını arasına yerleştirin ve ardından yavaşça geri itin. Eşyaları güvence altına almak için yerine kayacaklar. Slaytları inceleyin ve sorunları not edin. Sorunsuz çalışıyorlarsa onarım işlemi tamamlanmıştır. Çekmece kızaklarının mükemmel çalışır durumda olduğundan emin olmak iyi bir fikirdir. Arızalı çekmece kızakları nedeniyle mutfakta eşyaların devrilebileceği kazaları önler.

Yukarıdaki adımlar , çekmece kızaklarının nasıl onarılacağı konusunda en etkili olanlardır. Çekmece  kızaklarını onarırken paradan tasarruf etmek için bunları izleyin. Evde tamir edilmeleri kolaydır. Çekmece rayları onarmakla ilgilenen birçok kişi bu prosedürü takip ediyor. Evde çekmece raylarını takmanın kolay bir yolu. Tüm çekmece kızaklarının çalıştığı bir aile üyelerini mutlu eder. Ortaya çıkabilecek sorunları çok geç olmadan gidermek için çekmece kızaklarınızı düzenli olarak kontrol ettirin.

Eğer tamir edemezseniz, Arızalı kırık dolap çekmece, kısa sürede tamir etmek için gerekli tüm mobilya tamir parçalarıyla donatılmış ekibimiz sizin için uygun fiyatlı bir hizmet sağlayacaktır. Pazartesi’den Cumartesi’ye kadar mobilyalarınız ile ilgili sorunlarınız ne olursa olsun yanınızdayız. Bizi ”0554 858 1312’i numaralı telefondan arayın, orada olacağız!

Online Marangoz page

İstanbul Anadolu Yakası Mobilya Tamir Bakım Montaj Servisi